Spel van de maand – April 2021
Groenten krijgen een hoofdrol toebedeeld in ‘Point Salad’. De spelers gaan naar de groentemarkt en schaffen zich uien, tomaten, sla en andere groenten aan. Daarmee kunnen ze immers punten vergaren door de meest winstgevende groenteslaatjes te presenteren.
Op de ene zijde van de 108 kaarten staat 1 van de 6 groenten afgebeeld; op de andere zijde telkens één van de vele mogelijke voorwaarden om punten te verzamelen of te verliezen. ‘7 punten voor wie het minste wortelen heeft’. ‘8 punten voor elke combinatie van tomaat, kool en ui’. ‘2 punten per paprika, 2 punten per kool maar 4 verliespunten voor elke sla’.
Het spelprincipe kan nauwelijks eenvoudiger. Wie aan de beurt is, kiest uit de 9 openliggende kaarten (6 groentekaarten en 3 kaarten met scoremogelijkheden) ofwel 2 groentekaarten ofwel 1 scorekaart. Die legt hij zichtbaar voor zich. Eventueel mag hij ook één van zijn scorekaarten omdraaien om er een groentekaart van te maken.
Zodra alle kaarten een eigenaar kregen, kunnen de punten worden geteld. Hoeveel winst of verlies leveren de verzamelde groenten op volgens de eigen scorekaarten?
Daarmee heeft het spel alvast één kwaliteit gemeen met de plantaardige hoofdrolspelers: een lekker en gezond, een leuk en vlot tussendoortje.
Johan & Agnes Witters-Peil
(White Goblin Games | M. Johnson, R. Melvin, S. Stankewich | 2-6 spelers vanaf 8 jaar)